Image

Hakkımızda

  • Lita Nedir?
  • Ekibimiz
  • Referanslarımız

LiTa
(Listen Talk)

Nedir? Ne Yapar?

Sözlü iletişimde, iletişim yapan bireylerin sağlıklı bir konuşma gerçekleştirmesini sağlayan iki önemli öğe vardır: Dinlemek ve Konuşmak. Dinleme ve konuşma becerilerine yeteri miktarda sahip olan her birey, başarılı bir iletişim gerçekleştirebilir. LiTa ise Listen (Dinle) ve Talk (Konuş) kelimelerinden hareketle oluşturulan program sayesinde çevrimiçi ortamda, insanları dinlemeyi ve insanlarla konuşmayı hedefleyen; insanların sorunlarını bir arkadaş, sırdaş gibi dinleyip çözümler üretmeye yoğunlaşan bir İnternet sitedir.


Her kategori içerisinde alan ile ilgili, rehberlik ve psikolojik danışmanlık ya da psikoloji öğrencilerinin temel yapısını oluşturduğu site içerisinde gelişime ve öğrenmeye açık arkadaşlarımızın, alanında uzman kişilerden öğrendikleri bilgiler ve bireysel çabaları ile günümüz dünyasındaki insanların problemlerine samimi bir ortam çerçevesinde çözümler üretmeyi , insanları dinlemeyi, insanların sorunlarına ortak olmayı planlamaktayız.Kısa bir şekilde sunmak gerekirse; LiTa programı, danışmaya ihtiyaç duyan insanları desteklemeye, yönlendirmeye ,kariyeriyle ya da bireysel gelişim ile ilgili sorularını sormaya ihtiyaç duyan bireyleri bir araya getirmeyi amaçlamaktadır.


Her kategori içerisinde sahip olunan mesajlaşma imkânı ile arkadaşlarımıza ulaşabilirsiniz. Psikolojik destek bölümünde; bireysel olarak sorunları anlatabilir, sıkıntılarınıza çözüm arayabilirken, grupla danışma bölümünde sizinle aynı sorunlara sahip insanlarla bir grup çalışması eşliğinde katılma imkânına sahip olarak güzel sonuçlar alabilirsiniz. Eğitimde psikolojik danışma ve rehberlik bölümünde ise, bizlere eğitim öğretim hayatınız ile ilgili bütün öğrenmek istediklerinizi sorup yaşantılarınızı paylaşma imkânına sahipsiniz. Burada her kademeden öğrencinin sorularına özenle cevap verilerek, hedefe giden yolda başarının önünü açmayı amaçlanmaktadır. Kişisel gelişim ve kariyer bölümümüzde ise bireysel ya da eğitsel anlamda kişisel gelişimi destekleme amaçlı sorularınıza cevaplar alarak sosyal ve ya psikolojik problemlere çözüm bulma imkânına sahipsiniz.


Arkadaşlarımız ile birlikte yaptığınız çalışmalarda, hayatınızdaki sorunların ve cevapsız kalmış soruların yok olması dileğiyle…

Ekibimiz
Teknik Destek

Biz Kimiz? Ne Yaparız?

3 Bireysel Danışma(Normal Sohbet) 3 Kişisel Gelişim ve Kariyer 3 Eğitimde Psikolojik Danışma ve Rehberlik 1 Etkinlik sorumlusu

Bireysel Danışma(Normal Sohbet)

-Sema Nur Özkan
-Zehra Güner
-Derya Karademir

Kişisel Gelişim ve Kariyer

-Ufuk Koçak
-Alican Uzun
-Ceren Erdem

Eğitimde Psikolojik Danışma ve Rehberlik

-Gizem Aydemir
-Nisa Özkaya

Etkinlik Sorumlusu

-Şeyma Türkyılmaz

Danışanlarımız

Sizden Gelen Yorumlar

Lita sayesinde eksik gördüğüm noktalarda motivasyonumu arttırma becerisine sahip oldum,teşekkürler...

Rıza Balcı, 01 Aralık 2019

Bireysel sohbet sayesinde sıkıntılarımı paylaşabilidğim ve karşılık görebildiğim bir platform olmuş. Gerçekten çok beğendim.

Mehtap Yılmaz, 5 Aralık 2019

Çok yararlı bir web sitesi olduğunu düşünüyorum. Eğitimde piskolojik danışmanlık ve rehberlik konusunda arkadaşlar çok yardımcı oldu ve artık üniversite sınavından korkmadığımı hissediyorum.

Bilge Çelenk, 8 Aralık 2019

Bizi Arkadaşlarınıza Anlatarak Onlarında Sorunları Varsa Destek Olabileceğimiz Unutmayınız.

Image

Sizde Bizi Arkadaşlarınıza Önerin
Onlarında Sorunlarını Çözelim!

Veya İncele